KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI

KANDAN ÜRİK ASİDİ TEMİZLEYEN, ANKSİYETEYİ TEDAVİ EDEN VE ALKOL SİGARA YOKSUNLUĞUNU AZALTAN KARABİBER YAĞI
22 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 10.419 kez okundu.

Günümüzde baharatlar grubundan en çok tüketileni karabiberdir. Karabiber yağının özellikleri ve faydaları oldukça fazladır.Karabiber sağlığınıza bir çok faydada bulunacak esans yağ şeklidir. Hatta bugüne kadar kullanmış olduğunuz en güçlü ürünlerden biri karabiber yağı olacaktır.

KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI1- Karabiber yağı antiseptik özellik taşımaktadır : Antiseptik özellikle kalmayıp spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini etkileri vardır.2- Antibakteriyel özelliği vardır : Böcek ısırmaları sonucu kaşıntıları ve iltihapları ortadan kaldırır.

Damarları temizler ve böylelikle damar tıkanıklığını önler.3 – Karabiber yağı antioksidan özelliği taşımaktadır : Serbest köklerin sebep olduğu damar hasarlarını onarır ve oluşmasını önler,karaciğeri korur,karabiber yağını tükettiğinizde damar hastalıklarına karşı önlem almış olursunuz.4 – Sindirim sistemine iyi gelir : Baharatın en önemli özelliği hidroklarik asit üretimini uyarmasıdır. Düzgün çalışmayan sindirim sistemi nedeniyle karın ağrısı,ishal ya da kabızlık meydana gelmektedir.

Karabiberi tükettiğiniz taktirde midenizde oluşacak şişkinlik ortadan kalkar ve idrar yollarını uyarır. Toksinleri vücuttan atmaktada önemli rol oynar.5 – Nörolojik sistem desteği olarak tüketebilirsiniz : Karabiberin ana bileşeni Piperin, bilişsel bozuklukları ve hafıza zayıflığını düzeltir. 6 – Solunumu rahatlatır : Karabiber,üst solunum borusunda mukus ve balgam çözücü özelliği sayesinde burun tıkanıklığını ve sinüziti azaltır.7 – Cildinizin sağlıklı olması için : Cildinizde oluşan beyaz lekeler için kullanabilirsiniz.

Karabiber yağında bulunan piperin maddesi cildin pigment üretimini uyarmaktadır.8 – Kiloyu düzenler : Karabiberin dış tabakasında bulunan bileşenler sayesinde yağ azalması ve sağlıklı kilo kaybı gerçekleşir. Karabiberi ister yiyebilirsiniz isterseniz de içebilirsiniz, kimi insanlar da bunu lokal yöntemle uyguluyor.

Karabiber Yağının Uygulama Biçimleri : Etkili aroması Kara biber esans yağını uyguladığınızda vücudunuzda ve zihninizde rahatlama söz konusudur. Stresli zamanlarda ve sigarayı bırakmak istediğinizde lavanta veya ardıç yağlarıyla karabiberi karıştırın.Ağızdan alım Barbekü ya da biftek sosunu karabiber yağı ile karıştırın. İçerisinde idrar çıkarma ve terlemeyi sağlayan antioksidan sesksiterpenler bulunmaktadır.

Karabiber esans yağını tükettiğiniz taktirde safra üretiminiz hızlanır ve sindiriminiz kolaylaşır.Lokal uygulama Kas ağrılarını ortadan kaldırıp kaslarınızı rahatlatmak istiyorsanız daima taşıyıcı yağları kullanmalısınız. Karabiber yağı antispazmodik özellik taşımaktadır. Böylelikle krampları azaltır. İçerdiği antioksidan özelliği ürik asidi yok etmektedir. Bu da gut,artrit ve romatizma problemi olanlara tedavi yöntemidir.

1.958 views

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git