91 yaşındaki Betül Mardin’den, kadınlara öğütler mutlaka okuyun çok doğru

91 yaşındaki Betül Mardin’den, kadınlara öğütler mutlaka okuyun çok doğru
15 Mart 2019 tarihinde eklendi, 419 kez okundu.

Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.. Günceli t-akip edeceksin. H-aber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi y-akala. Her konuda kendini update et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less!

(Bir problem eksik!) Çocuk meselesine gelince… Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun s-orumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.

Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. K-usura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim! Ö-l-ü-mden s-onra y-aşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi h-ayatının t-anıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesela benim babam, hiç düşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda’sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.

Olumlu olacaksın. Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara d-ikkat edeceksin. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği ve ş*r*fsizliği olduğunu bileceksin!! *Bu öğütleri buraya not etmek istedim. Unuttukça okuyup hatırlamak, kendime hatırlatmak için…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git