Asit ve Bazların İnsan Vücudu İçin Önemi Nedir?

Asit ve Bazların İnsan Vücudu İçin Önemi Nedir?
31 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.206 kez okundu.

asit-ve-bazlar

Asit ve Bazların İnsan Vücudu İçin Önemi Nedir?

İnsan vücudu oldukça muhteşem çalışan bir sistemdir. Bu sistem içinde her şey belli bir uyum ve denge içinde çalışır. Bu denge ve uyum bozulduğu takdirde insan vücudunda kalıcı ve geçici etkilere neden olabilir. Bu uyumlardan biride insan vücudundaki asit ve bazların uyumudur.

Asit ve bazların insan vücudundaki etkisinin baş elementi hidrojendir. İnsan vücudunda bulunan asit belli bir değerdedir. Bu asit değerinde meydana gelecek olan değişimler insanı ölüme kadar sürükleyebilir.

Vücudumuzda bu asit oranını dengeleyen organlar vardır. Bu organlar sayesinde asit ve bazların insan vücudunun düzenli çalışmasını sağlar.

Asit-Baz dengesi vücudumuzda  tahribata uğrarsa bir çok hastalığa davetiye çıkarmış olur. Bu hastalıklardan bazıları; alerjiler, enfeksiyon hastalıkları, yorgunluk, kas ve eklem ağrıları, mide rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, sırt arıları ve bel ağrıları gibi hastalıklar oluşmaktadır.

Vücudumuzda olan asit baz dengesini korumak içinde doğru beslenme şarttır. Yediğimiz kötü besinler asit baz dengesine olumsuz etkileyeceğinden doğru beslenme şarttır.

4.504 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git