Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

kuru çilt

KURU CİLTLER İÇİN KABARTMA TOZU BANYOSU
Vücudumuzdaki ölü ciltten kurtulmak istiyorsak bu yöntem tam işinize yarayacak bir yöntem bir çok çeşitli sebeplerden dolayı cildimiz kuruyabilir. Kötü görüntüsü bizi mutsuz edebilir kullanacağımız bu yöntemle kuru ciltlerden kurtulmanın tam sırası. Kullanacağımız bu malzemeler herkese yardımcı olmayabilir. Kabartma tozu cildinizi kurutabilir veya tahriş edebilir. Bu nedenle herkes için uygun bir yöntem değildir.
Biz insanların ciltleri farklı farklıdır. Kimisi daha hassas bir cilde sahip iken kimisinin cildide o kadar da hassas olmayabiliyor bu nedenle bu KÜRÜ uygularken değindiğimiz noktalara dikkat etmeliyiz.
Bu spa için 1 kovayı ılık suyla dolduralım 2-3 kaşık kabartma tozu ekleyelim 10 -20 dakika ayağımızı ılık suyun bulunduğu kaba sokalım ardında kurulama yaptıktan sonra nemlendirici kullanmayı unutmayalım.

ÇOK AMAÇLI SİRKE ISLATIN
Bir çok SİRKE türü vardır Bizim bu yöntemimiz için elma sirkesi en uygun olanıdır.özellikle şişmiş ayak ve bileklere hızlı bir rahatlatma etkisi vardır.Bunun yanı sıra kurumuş CİLTLER içinde çözüm olur.Ayak konusundada faydası vardırAslında sirkenin sizin de anlayacağınız gibi bir faydası var ama doğru sirkeyi kullanmalıyız.
SİRKE çok iyi bir antifungal özelliklere sahiptir.ayrıca ayak tırnağı mantarlarında iyi gelir.Bu banyonun diğerlerinden farklı olarak soğuk suyla yapılmasıdır.böylece cildi kuruyamamış olursunuz.1ölçü sirkeyi 2 ölçü suyla karıştırın. Ayaklarınızı 10-15 dakika kadar içinde bekletin.sirkenin güçlü kokusunu daha iyi alabilmek için çevremizden rahatlıkla bulabileceğimiz uçucu yağlarında kullanabiliriz.

SERTLİĞİ AZALTMAK İÇİN SALATALIK BANYOSU
Evde yapacağımız bu tarifin bir çok yararı vardır.şişmiş ayaklarda ve sert kurumuş ciltlerde çok iyi sonuçları vardır.Günümüzde salatalık cilde birçok yararı olması nedeniyle birçok kürde ve spalarda çokça rastlanır.
Bu nedenle çok iyi bir nemlendirici etkiyede sahiptir.Bu yöntemi şu şekilde uygularız bir adet salatalığı ince dilimler halinde kesin dilimleri ayaklarımızın üzerine koyarak bir bandaj yardımıyla kapatalım. 20-30 dakika gibi bir süreden sonra bandajı açalım yada sadece suyunu ayak banyosu yapacağımız kaba ekleyelim.Daha sonra bu suyu ayaklarımıza uygulayabiliriz.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ