Çamaşır Sodasının Yararları Nelerdir?

Çamaşır Sodasının Yararları Nelerdir?
31 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 2.336 kez okundu.

Çamaşır soda eskilerde oldukça kullanılan ve özellikle anneannelerin, babaannelerin tülleri beyazları yıkarken çok kullandığını görüyordunuz. Aslında her ne kadar günümüzde unutulmuş olsa da uzmanların uyarılarını dinleyen bayanlarımızın birçoğu çamaşır sodası kullanmaya başladılar.

Çünkü çamaşır sodası doğal temizlik ürünüdür. Çamaşır sodası faydaları ise şu şekildedir:<13px;”>Çamaşır sodası zararlı koku etrafa yaymaz.

Çamaşır makinesinde doğal temizlik maddesi olarak kullanılabilir. Ev temizliğinde zararlı kimyasal temizlik ürünleri yerine çamaşır sodası kullanılabilir. Tencerelerinizi, çaydanlıklarınızı parlatmak için çamaşır sodasını kullanabilirsiniz. Tuvalet temizliğinde kullanılmaktadır.

Banyo temizliğinde kullanılmaktadır. Çamaşır makinesinde kireç sökücü olarak kullanılabilir.Yağ çözücü olarak kullanılmaktadır.

Kısacası çamaşır sodasının temizlikte yaparken kimyasal temizlik maddeleri yerine kullanmanız mümkündür. Bunun için başka doğal ürünlerle çamaşır sodasını karıştırdığınız takdirde olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

4.129 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git