Çatı katı nasıl değerlendirilir?

Çatı katı nasıl değerlendirilir?
12 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 707 kez okundu.

Çatı katları doğru yerleştirildiği ve kullanıldığı takdirde oldukça özel mekanlara dönüştürülebilir. Çoğu evde çatı katı gereksiz ve fazla eşyaların konulduğu yer olarak görülür. Fakat aslında ev olarak da çatı katı kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. Eğer bulunduğunuz ev tamamen size aitse uygun yerleşim ve dekorasyonla yeni bir ev yapabilir ya da misafirleriniz için güzel vakit geçirip, kalacakları mekanlar yapmış olabilirsiniz.

Çatı katında önemli nokta eğimleri doğru şekilde kullanıp doğru mobilya ve eşyalar yerleştirmektir. Çatı katlarında genellikle duvar yükseliği bulunmaz. Duvar kısımlarına yaklaştığınız takdirde eğim artacağında bu alanların kullanılmayacağı düşünülür.

Oysa bu tarz alanlar, küçük dolaplar, yataklar yaparak oturma alanında daha geniş yerler olacak hem de bu tarz eşyalarla eğim olan kısımları değerlendirmiş olacaksınız. Örneğin; çocuklu aileler için eğim kısımlarına aşağıdaki tarzda yataklar hazırlanabilir. Bunun yanında eğim kısımlarına dolaplar yaptırmanız mümkündür.

Çatı katı ev dışında misafirlerinizi ağırlayacağınız mekanlar olarak tasarlayabilirsiniz. Örneğin; kalabalık misafirler için kullanabileceğiz büyük masalar, sandalyeler ve barbekü mekanı haline getirebilirsiniz.
cati-kati-dekoru

168 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git