Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Doktor ağlayarak bu resmi paylaştı

Doktor ağlayarak bu resmi paylaştı

Bir doktor olarak pek çok kadının doğumuna girdim.Ne zaman doğum odasına girsem, bütün annelere yardım etmesi için Allah’a dua ediyorum. Bir kadının sadece bebeğini 9 ay taşıması değil, doğurmasının da imkansız bir sancı verdiğini, ne kadar zor olduğunu biliyorum.

Bugün yüreklerimiz burkuldu, bir anneyi kaybettik . Bu kadın tam 14 yıldır çocuk yapmaya çalışıyordu. Bilimin her türlü imkanını kullandık, ilaç ve her türlü tedaviyi denedik. Ve nihayet, Allah’ın isteği ile hamile kaldı, fakat aynı zamanda rahminde bir tümör de büyüyordu.

Hamilelik sürecinde tümör yavaş yavaş eriyerek kayboldu, herşey iyiye gidiyordu. Doğum sırasında baba da doğum odasındaydı. Doğum 7 saat sürdü, ve nihayet sezeryan yapmaya karar verdik. Doğum sonrası anne bebeğini kucağına aldı, gülümsedi, ve hemen ardından gözlerini yumdu, hayatını kaybetti.

Bir anne öldü, ve bir bebek doğdu, baba perişan oldu. Böylesine mutlu bir gün neden bir kabusa, bir trajediye dönüştü? Bir hayat karşılığında bir başkasını kazanmıştım, bu nasıl bir bedeldi..

Lütfen kadınlara saygı gösterin, bir bebeği dünyaya getirmek için hayatlarını riske atıyorlar. Dokuz ay sonra bebek dünyaya gelirken saatlerce katlandıkları acıya, doğum sonrası da, çocuğu büyütürken geçirilen uykusuz gecelere, bu inanılmaz büyük fedakarlığa saygı duyun.

Annenize karşı saygısızlık etmiyor ve onu hoş tutuyorsanız ne mutlu size, ve şu anda gidin ona sıkıca sarılın, kadınlara ve ona ne kadar derin bir sevgi, ve daha önemlisi saygı duyduğunuzu gösterin.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ