Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Diyabetikseniz

Diyabetikseniz:
Geçtiğimiz üç ay süresince asıl kan şekeri seviyenizi belirtmek için periyodik ALC glikole hemoglobin testleri uygulayın.
Kan şekerindeki çoğalışları önlemek için diyetinizin sıkı hakimiyetini sağlayın.
Sağlıklı ve dengeli bir diyet takip edin.
Uygun adale işlevini sürdürmek için egzersiz yapın.
Tiroid yetmezliği

Doğru biçimde çalışmayan bir tiroid, karıncalanma, bitkinlik, soğukluk hassasiyeti, kilo alımı, kuru cilt ve saç dökülmesine neden olabilir.Son birkaç aydır bu belirtilerin hepsini fark ettiniz mi? Şayet öyleyse, muhtemel olan en kısa zamanda doktorunuza görmelisiniz, zira doğru tedavi izlemediğinizde sorun daha da kötüleşir.Doktorunuz, tiroidinizin sebebini kontrol etmek için bir kan testi isteyecektir. Gelecekteki karmaşıklıkları önlemek için tedavi rejimine harfi harfine uymanızı öneririz.

Multipl skleroz:Multipl skleroz çoklu sertleşim, bayanlarda erkeklerden daha sık görülür ve genelde 20 ila 40 yaş arasında belirir. Bu, hala öğrenilen bir sebebi olmayan bir hastalıktır. El ve ayaklarda karıncalanmanın yanı sıra en sık karşılaşılan bulgular şunlardır:

Denge sorunları
Uyuşma
Kollarınızı ve bacaklarınızı taşıma zorlukları
Çift görme
Kaşıntı hissi
Konsantrasyon bozukluğu
El ve ayaklarda karıncalanma hissi multipl skleroz ile ilişkiliyse, doktorunuzla beraber çalışmanız gerekir. Bunun sebebi, bu bozukluktan etkilenen birkaç organın olması ve tamı dikkate almadan tek bir belirtiyi iyileştiremeyecek olmanızdır.Artık el ve ayaklarda karıncalanmanın yaygın sebeplerinden bazılarını bildiğinize göre, sorunları geçici olup olmadığını ya da bedeninizin size sağlıkla alakalı bir sorun anlatıp anlatmadığını görmenin zamanı.

Sonuna kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, dilerim Aileniz ve Siz uzun ve sağlıklı bir ömür geçirirsiniz.. Bu yazıyı beğenirseniz daha fazla insanın faydalanmasını sağlarsınız

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ