Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Eskiden Niçin Kendimi Yorgun Hissettiğimi Anlamazdım. Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Nedenini Anladım.

Eskiden Niçin Kendimi Yorgun Hissettiğimi Anlamazdım. Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Nedenini Anladım.

K-ronik yorgunluk sendromu s-on yıllarda sıkça duymakta olduğumuz bir r-ahatsızlık. Değişik nedenlerden dolayı ortaya çıkan r-ahatsızlığın en önemli belirtisi uzun süreli yorgunluk halidir. Çok çalışan ya da s-trese m-aruz kalan bireylerde k-ronik yorgunluk s-endromu görülür. Hemen hemen herkes k-ronik yorgunluk s-endromundan h-aberdar.

Birçok kişi de r-ahatsızlığa y-akalandığını ve y-akalanacağını düşünüyor. Ancak m-aalesef rahatsızlığı herkes c-iddiye almıyor. Bazıları böyle bir r-ahatsızlığın olmadığını düşünüyor. Ancak gerçekte böyle bir r-ahatsızlık var. İsveç kökenli bir site olan Kurera.se’de uzman Karin Isberg konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Uzmanın k-ronik yorgunluk s-endromu. R-ahatsızlık başarılı insanlarda daha çok görülüyor.

Karin Isberg, h-astalığın maneviyata önem veren ve çok çalışan kişilerde daha fazla rastlandığını belirtti. Karın Isberg, Kurera.se’ye, “Başarılı olmaya çok odaklanan kişiler kendilerine yüksek hedefler belirliyorlar ve etrafındaki kişiler de onlardan bu oranda başarı bekliyorlar. Başarılı kişiler kendilerini uzun ve y-oğun çalışma temposuna s-okuyorlar” dedi. İnsan beyni h-akkında araştırmalar yürüten Agneta Sandström, yorgunluk s-endromunun işinde başarılı olan ve yoğun eğitime m-aruz kalmış kişilerde sıkça rastlandığını belirtti.

1-R-ahatsızlık başarılı insanlarda daha çok görülüyor. Karin Isberg, h-astalığın maneviyata önem veren ve çok çalışan kişilerde daha fazla rastlandığını belirtti. Karın Isberg, Kurera.se’ye, “Başarılı olmaya çok odaklanan kişiler kendilerine yüksek hedefler belirliyorlar ve etrafındaki kişiler de onlardan bu oranda başarı bekliyorlar. Başarılı kişiler kendilerini uzun ve y-oğun çalışma temposuna sokuyorlar” dedi. İnsan beyni hakkında araştırmalar yürüten Agneta Sandström, yorgunluk s-endromunun işinde başarılı olan ve y-oğun eğitime m-aruz kalmış kişilerde sıkça rastlandığını belirtti.

2-Duyarlı insanlarda görülüyor. Karin Isberg, başkalarını çok fazla düşünen iyi kalpli insanların r-ahatsızlığa daha açık olduklarını belirtiyor. Bu kişiler, kendilerine odaklanmanın bencilce olduğunu düşünüp ihtiyaçlarını göz ardı ediyorlar. Isberg bunu, yakıt olmadan araç kullanmaya benzetiyor.

3- “Hayır” diyemeyenler de daha çok görülüyor. Başkalarını çok fazla düşünen bireyler, etrafındakilere “hayır” diyemiyorlar. “Hayır” diyebildikleri tek şey daha az çalışmak. Karın Isberg, Kurera.se‘ye “Kendilerini içten içe tüketiyorlar” dedi. 4-Yorgunluk ve d-epresyon aynı şey değil. K-ronik yorgunluk s-endromu ve d-epresyon birbirlerine çok benzeseler de, aralarında ince bir çizgi var.

Depresif bireyler genelde vazgeçmeyi alışkanlık edinirken, yorgunluk s-endromuna m-aruz kalmış kişiler ö-fkeli ve k-ızgın oluyorlar. Agneta Sandström, Promas.se‘de, k-ronik yorgunluk s-endromuna sahip kişilerin d-epresyondaki kişilerden çok farklı özelliklere sahip olduklarını belirtti. Ancak yine de, yorgunluk s-endromunun bir süre s-onra d-epresyona yol açacağını bilmekte fayda var.

5- Yorgunluğu önlemenin çözümü kendinize odaklanmak. Sağlığınıza önem verin! Kendinizi içten içe tüketmeyin ve sizi mutlu eden şeylere odaklanın. Kendinize limitler koymanız, “hayır” demeye alışmanız ve gerektiğinde yardım istemeniz de diğer öneriler arasında. Böylelikle yorgun hissetmeyeceksiniz. Agneta Sandström ise, düzenli ve yeterince uyumanın çok önemli faktörler arasında yer aldığını belirtti. K-ronik yorgunluk s-endromu çok c-iddiye alınması gereken bir konu. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak, onların da durumdan h-aberdar olmalarını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ