Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Gerçek bir şifa kaynağı, bu faydasından siz de yararlanın.

Gerçek bir şifa kaynağı, bu faydasından siz de yararlanın.

Gerçek bir şifa kaynağı, bu faydasından siz de yararlanın. Çam İğnesinin Faydalarına İnanamayacaksınız. Astım, bronşit gibi hastalıklarda, akciğer hastalıklarında, müzmin öksürüklerde, balgam söktürmede ve nefes açmada, ayrıca yaraları iyileştirme ve romatizmal rahatsızlıklara karşı şifa amaçlı kullanımı da mevcuttur.

Çam ağacı çamgiller familyasına bağlı iğne yapraklı bir orman ağacıdır. 115’e yakın çeşidi vardır ve kozalaklı ağaç türüdür. Uzunlukları ortalama 10 ile 20 metre arasında değişmektedir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişen çam ağaçlarının güzel görünümlerinin yanı sıra yaprakları ve gövdesinde ki kabuklarının bir çok faydası da bulunmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çam ağacının yapraklarını özellikle astım, bronşit gibi hastalıklarda, akciğer hastalıklarında, müzmin öksürüklerde, balgam söktürmede ve nefes açmada tavsiye etmektedir. Ayrıca yaraları iyileştirme ve romatizmal rahatsızlıklara karşı şifa amaçlı kullanımı da mevcuttur.

Çam ağacı yapraklarının kadın hastalıklarında, akıntı ve yumurta iltihaplanmalarında kullanımı da mevcuttur. Ayrıca kan temizleyici ve idrar söktürücü özelliği de vardır. Diş ağrıları için; bir miktar çam kabuğu sirke ile birlikte kaynatılır ve gargara yapılarak uygulanır.

Balgam söktürmek için; çam ağacı kabukları kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılır ve içilerek uygulanır. Astım ve bronşit rahatsızlığı için; çam ağacı yaprakları sinir otu ile birlikte kaynatılır. Ardından bal ile tatlandırılarak içilerek uygulanır. Günde 3-4 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Karaciğer ağrıları için; çam ağacı yaprakları ve kabukları kaynatılır, bal ile tatlandırılır. Soğuk olarak tüketilmesi gerekmektedir. Yara iyileştirmek için; çam ağacı kabukları öğütülerek yaraların üzerine sürülür. İdrar Söktürmek için; çam ağacı yaprakları biberiye ile birlikte kaynatılır. Bal ile tatlandırılarak içilir. Öksürük gidermek ve kanı temizlemek için; çam ağacı yaprakları ve taze filizleri kaynatılır.

Bal ile tatlandırılarak içilir. Romatizmal ağrılar için; Çam kabuğu, filizler, ve yaprakları bir kavanozun içerisine yarısına kadar doldurulur. Üzerine karışımı iyice örtecek şekilde zeytinyağı ve çörek otu yağı eklenir. Hazırlanan karışım 3 hafta boyunca güneşte bekletilir. 3 hafta sonra ağrıyan bölgeler bu karışım ile ovulur. Böbrek kumları için; çam yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Böbrek iltihabı için; çam yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Zayıflama kürü için; çam yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak ılık olarak aç karnına içilmeye devam edilir. Ses kısıklığı için; çamın taze filizleri kaynatılıp balla tatlandırılarak sıcak olarak içilir ve gargara yapılır. Saç bakımı için; Terekenin (çam esansı) zeytin yağıyla beraber karıştırılıp saç diplerine sürülür, sabahleyin saçlar yıkanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ