Kolesterolü Düşüren Gıdalar Nelerdir?

Kolesterolü Düşüren Gıdalar Nelerdir?
7 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 803 kez okundu.

Kolesterol çağımızda artık birçok kişide fazlasıyla rastladığımız hastalık türüdür. Kolesterol kandaki yağ oranıdır. Vücut gerekli kolesterolü kendi üretmesine rağmen, beslenmeden ve kötü yaşam koşullarından dolayı yükselmesine ve bazı kalp rahatsızlıklarına neden olduğu gözleniyor.

Bunun için öncelikle yediklerimize çok dikkat etmek gerektiğini vurgulamak isteriz. Bu sadece kolesterol için değil aslında bütün vücudumuzun sağlıklı ve düzgün işleyişe sahip olması için gerekli şartlardan biridir.

Kolesterolü düşüren bazı gıdalar vardır. Bu gıdalar kolesterolün zararlı etkilerini vücuda yansıtmamak için savaşırlar. Bunların başında zeytinyağı, pirinç, keten tohumu, yulaf, yeşil çay, bitter çikolata(siyah çikolata), fındık, kırmızı sebze ve meyveler, ceviz, badem ve sarımsak gelmektedir.

Tabi bu yazdığımız ürünlerden yeterli miktarda alıp ve her gün düzenli şekilde tükettiğiniz takdirde kolesterolde faydası olmaktadır. Fazla abartıya kaçmamalıyız. Bu gıdalar üzerinde yapılan çalışmalarda ortaya çıkan bulgular kolesterole iyi yönde etkisi olduğu tespitidir. Yalnız tekrardan hatırlatalım bu gıdalardan günde az az ve düzenli şekilde tüketmek gerektiği konusunda uzmanlar uyarmaktadır.

322 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git