Kulak Çınlamasına Dikkat Edin

Kulak Çınlamasına Dikkat Edin
25 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 659 kez okundu.

ringing-in-ears
Çoğu zaman hafife alınan ve birçok kişi tarafından başka şeylere yorulan kulak çınlamaları aslında bir hastalık belirtisi olabilir. Bugün, uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda kulak çınlamasının kulak kiri, sinüzit ya da kulak zarında oluşan herhangi bir sorunla ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Ancak kulak çınlamasını başlı başına bir hastalık olarak görmekte doğru değil. Çınlamalar yalnızca bir hastalığın belirtisi olabilir.

Kulak çınlamaları genellikle kişilerin duyabileceği ya da günlük işlerini aksatacak şekilde değildir. Ancak çınlamalar bazı durumlarda daha şiddetli olabiliyor. Çoğu zaman ise bu sesler yalnızca sessiz ortamda duyulacak düzeyde olmaktadır. Kulak çınlaması genellikle basit ve geçici bir sorun olarak görülmektedir. Ancak zaman içerisinde ciddi bir sağlık sorununa da neden olabilir. Kulak çınlaması sürekli ortaya çıktığı durumlarda aşırı sinirlilik hali, huzursuzluk, mutsuzluk, günlük işlerin yerine getirilememesi gibi temel sorunlara neden olabilir. Ancak bunlar dışında uyku düzeninde yaşanan sorunlar ve klinik depresyon vakaları da çınlamanın yarattığı diğer sorunlar arasında yer alır.

Çınlamanın artmasına ya da ortaya çıkmasına neden olan faktörlerde bulunmaktadır. Sigara kullanımı, stres ve sıkıntı faktörleri, yorgunluk ve tansiyon sorunları kulak çınlamalarının temel sebepleri arasında yer alır. Ancak bunlar dışında kulak çınlamalarının başka sebepleri de bulunmaktadır. Genellikle günümüzde yüksek sesli müzik dinleme anlayışı ve diğer sesli aygıtlar kulak çınlamalarının artmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda bir uzman desteği almanız olası diğer sorunların önceden önlemenize yardımcı olacaktır

212 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git