Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Lalelerinizin Ömrünü Uzatın – Herkesin Bilmesi Gereken ve Çiçekçilerin Kullandığı O Yöntemler

Lalelerinizin Ömrünü Uzatın – Herkesin Bilmesi Gereken ve Çiçekçilerin Kullandığı O Yöntemler

C-anlı çiçekler evinize de güzellik katar. Ancak ö-mürleri kısadır. Çiçekçiler en fazla lale sattıklarını i-fade ediyorlar. Çeşitli renklerde bulabileceğiniz laleler hem kokularıyla hem de görüntüleriyle herkesi cezbediyorlar.

Lalelerin tek s-orunu çabuk solmaları. Ancak birkaç tüyoyla lalelerin ö-mrünü uzatabilirsiniz. Eğer siz de lale sevenlerdenseniz ancak çabuk solduklarından ş-ikayetçiyseniz, vereceğimiz tüyolarla lalelerinizin ö-mrünü uzatabilirsiniz.

Laleler güzel olsalar da oldukça h-assastırlar. Genelde ö-mürleri bir haftadır. Ancak ö-mürlerini uzatmak mümkündür. Lalelerin ö-mrünü uzatmakta çiçekçilerin de kullandığı en sık rastlanan yöntem, lalelerin yer aldığı vazonun suyuna buz atmaktır.

Laleleri vazoya yerleştirmeden önce köklerini 1 cm kısaltmanız gerekiyor. Bunun için de k-eskin bir bıçak kullanmalısınız. Mutfak makasları lalelerin köklerine z-arar verebiliyor.Sağlıklı kalmalarını sağlayın Yapabileceğiniz bir başka şey de laleleri çiçekçiden satın aldıktan sonra birkaç gün ambalajından çıkartmamak.

Çıkarttıktan s-onra da lalelerin kökünü gazete ile sarabilir ve ardından ılık suda bekleterek köklerinin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Lale bakımında seçeceğiniz vazo da çok önemli.

Lalelere çok iyi bakan kişiler genelde cam fanus tercih ediyorlar. Laleler bakterilere karşı hassas olduklarından vazonuzun suyunu her gün değiştirmek lalelerin ö-mrünü uzatacaktır. Vazonuzu da güzelce yıkayıp bakteriden arındırmayı unutmayın.

Lalelerinizi nerede m-uhafaza ettiğiniz de önemli. Lalelerin güneş ışığına direk olarak maruz kalmamaları gerekiyor. Lalelerinizi meyvelerden uzak tutmanız gerekiyor. Meyveler, etilen oksit gazı salgıladığından lalelerin çabucak ö-l-mesine neden oluyorlar.

En önemli takviye Lalelerin suyuna, çiçeğe besin takviyesi yapıp ö-mrünü uzatacak olan patates nişastası ekleyebilirsiniz. Umarız ki verdiğimiz tüyolar sayesinde lalelerinizin ö-mrünü uzatırsınız. Lale ö-mrü uzatmak için verdiğimiz tüyoları lale seven arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ