Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

LEYLA İÇİN RAPOR ÇIKTI

LEYLA İÇİN RAPOR ÇIKTI

AĞRI’da k-aybolduktan 18 gün s-onra c-ansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in ailesine DNA testi yapıldığı ortaya çıktı. Anne Şükran, baba Nihat ve amca Musa Aydemir’den alınan örnekler s-onucu, minik Leyla’nın biyolojik babasının kim olduğu belli oldu.İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede Leyla Aydemir’in annesinin yüzde 99,99 ihtimalle Şükran, babasının ise yine yüzde 99,99 ihtimalle Nihat Aydemir olduğu belirlendi. Amca Musa Aydemir’in, Leyla’nın biyolojik babası olmadığı böylece ortaya çıkmış oldu.

Öte yandan Türkiye’yi a-cıya b-oğan olaydan yaklaşık bir yıl s-onra hazırlanan id-dianame, Ağrı 1’inci Ağır C-eza M-ahkemesi tarafından kabul edildi. İ-ddianamede, t-utuklu Mehmet Ali Aydemir ile Leyla’nın amcaları Musa Aydemir (28), Yusuf Aydemir (42) ile köylülerden B.D. (47) ve eşi H.D. (55), A.A. (37) ve eşi Y.A. (40), h-akkında; ‘çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini s-avunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten ö-l-dürme’ s-uçundan a-ğırlaştırılmış m-üebbet, ‘iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ s-uçundan da 14’er yıla kadar h-apis c-ezası verilmesi istendi.Leyla’nın videosunu amcası çekmiş:

Hazırlanan i-ddianamede, amca Musa Aydemir’in Leyla’nın k-aybolduğu gün köyün üst tarafında bulunan yolda yürürken 08.40 ile 09.00 aralarında küçük kızın videosunu ve fotoğrafını çektiği k-aydedildi. Bunların ise WhatsApp üzerinden birçok kişiye gönderildiği belirlendi. İ-hbar üzerine gerçek baba araştırıldı: İd-dianamede, Denizli 112 Acil Sağlık i-hbar hattına “Leyla’nın babası Nihat Aydemir değil.

Gerçek babası, amca Musa Aydemir. Bu konu Nihat Aydemir tarafından öğrenildikten s-onra ö-l-dürülen Leyla Aydemir, Nihat Aydemir’den uzaklaştırıldı” şeklinde i-hbarda bulunulduğu yer aldı.Bu i-hbar üzerine baba Nihat, amca Musa ve anne Şükran Aydemir’den alınan numuneler Leyla’dan alınan örneklerle karşılaştırıldı.

Baba Nihat Aydemir: İstanbul Adli Tıp Kurumu, Biyoloji İhtisas Dairesinde yapılan ‘soybağı araştırm incelemesi’nde Leyla Aydemir’in biyolojik annesinin yüzde 99,99 ihtimalle Şükran, biyolojik babasının ise yine yüzde 99,99 ihtimalle Nihat Aydemir olduğu belirlendi.

Leyla ile Musa Aydemir’e ait DNA profili karşılaştırması yapıldığı, amca Musa Aydemir’in, Leyla Aydemir için biyolojik babalığı r-eddettiği rapor edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ