Memurlara Zorunlu Doğu Görevi Geliyor

Memurlara Zorunlu Doğu Görevi Geliyor
8 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 756 kez okundu.

memur

Memurlara Zorunlu Doğu Görevi Geliyor

Memurlarımızın büyük bir bölümünü ilgilendiren konu olan Doğu görevi hizmeti artık yasalaştırılıyor. Önceden zorunlu Doğu hizmeti bazı meslekler yaparken şimdi bütün memurlara geleceği açıklandı. Bu yasaya göre daha az gelişmiş illerde ve ihtiyaç olan Doğu illerinde 3 yıl zorunlu olarak görev yapılacak. Hangi ilden ne kadar memur alınacağı Devlet ve Çalışma Bakanlığı’nın ortak çalışması ile belirlenecektir.

Bu şekilde özellikle Doğu illerinden ve diğer illerin arasındaki dengesiz memur dağılımları ortadan kalkacaktır. Böylece Doğu illerine de artık hizmet eksik kalmayacak orada yaşayan insanlarda kamu hizmetlerinden yararlanacaklardır.

Ataması yapılan memurlar önce batıda bir yıl görev yaptıktan sonra 3 yıl zorunlu Doğu bölgesine ataması yapılacaktı. 3 yıl sonra da eğer istersen tayini başka illere olabilecektir. Her ne kadar bazı memur adaylarımızı bu durum üzse de Doğu illeri için bu çok sevindirici haberdir. Bu illerde yaşayan birçok kişi artık kamuda işlerini rahatça halledecek memur eksikliğinden dolayı ileri uzun süre beklemeyecektir. Ayrıca kamuda yönetici olmak isteyenler 10-12 yıl çalışma şartı aranması yasası 5 yıla inecek. Kamu kurumlarına özel sektörden yönetici atanabilecek.

294 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git