Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?
29 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 565 kez okundu.

Mide yanması birçok kişinin başına gelen ve oldukça rahatsız edici bir hastalıktır. Hatta öyle ki hamilelikte dahi mide yanması ile karşılaşan bayanlarımız olmaktadır.

Özellikle bazı yiyecekler sonrası yaşanan mide yanması size çekilmez anlar yaşatır. Ağzınızda farklı bir tat olur. Genelde de geceden başlar ve sabah kalktığınızda halen mide yanmasının etkileri devam eder. Bunun nedeni ise mide asidinin yemek borusuna gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Mide yanmasında öncelikle mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Doktorun verdiği ilaçlara ek olarak alternatif tıptan da faydalanmak istiyorsanız mide yanmasına iyi gelen otları ve karışımları kullanabilirsiniz.

Yalnız her şey dozunda ve aktarın önerdiği şekilde kullanmanızda fayda vardır ve bu konuda mutlaka doktora da sormayı ihmal etmeyiniz.Süt içmek mide yanmasına iyi gelmektedir. Sakız çiğnemek ama şekersiz mideyi rahatlatmaktadır. Melisa, kimyon, meyan kökü mide yanmasına iyi gelen bitkilerdir.

Mide yanmasından kurtulmak için sigara bırakınız. Alkol kesinlikle yasaktır. Gece yatmadan önce yemek yememeye dikkat ediniz. Çok demli ve kafeinli içecekler tüketmeyiniz.

195 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git