Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Pahalii deterjanlar..

Çamaşır yumuşatıcıları en çok kullandığımız ürünler arasında yer alıyor. Mis gibi kokan çamaşır yumuşatıcıları aynı zamanda kıyafetlerinizde parfüm etkisi yaratıyor. Peki, kimyasal bileşenlerle yapılan yumuşatıcıların kıyafetlerinize zarar verdiğini hiç düşündünüz mü?

Çamaşır yıkamak için kullanılan deterjanlar içerisinde yüksek oranda magnezyum ve kalsiyum içerir. Bu minareller su ile birleştiğinde çamaşırların sertleşmesine neden olur. Sertleşmiş çamaşırlar, özellikle bebekleri ve çocukları rahatsız eder. Piyasada bulunan çamaşır yumuşatıcıları içerisinde kimyasalları barındırır. Bu masum görülen yumuşatıcılar, iyi durulanmadığı takdirde cilt dokusunun yapısına zarar verir. Kimyasal ürünleri tercih etmek yerine siz de çok kolay bir şekilde; evde doğal çamaşır yumuşatıcısı hazırlayabilirsiniz.

Sirke ve Karbonat Çamaşırları Yumuşatır

Çamaşırların yumuşatılmasında sirke sıklıkla tercih edilir. Çamaşır yumuşatılmasında renksiz sirke kullanılması gerekir. Çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne 1 çay bardağı beyaz sirke ekleyerek çamaşırlarınızı yıkabilirsiniz. Çamaşırlar makineden çıktıktan sonra sirke kokusu ortadan kalkar, rahatlıkla sirkeyi doğal bir yumaşatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Çamaşır yumuşatıcısı olarak sirke kullanmak istemiyorsanız; karbonat sizin için ideal bir tercih olacaktır. Çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne 1 çay bardağı karbonat ekleyerek çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Çamaşır sodası da değerlendirebileceğiniz diğer bir alternatif…

devamı sonraki sayfada…

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ