Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları

Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları
15 Mart 2019 tarihinde eklendi, 1.407 kez okundu.

“H-emeroid o-perasyonu için gün almış a-meliyat gününü beklerken o günlerin ivedi geçmesi ve bir an evvel y-aşadığım a-cılardan kurtulmak için günün her saatini d-ua ederek geçiriyordum. Midemde gasrtrit, bağırsak tembelliğine bağlı kabızlık ve buna bağlı olarakda h-emeroid vardı ve bunlar çok ilerlemiş bir vaziyette idi… Her ne yersem yiyeyim boğazıma kadar bir anma ve çok iddetli sancılar hissediyordum…

Bir gün dostlarımdan birisi ile kahvaltıda buluştuk ve o iştahla muhtelif gıdaları yerken ben çay içerek her zaman olduğu gibi kahvaltıyı geçiştirmeye çalışıyordum… Bu gidişatı görünce neden yemediğimi s-ordu bende ona ayrıntıları ile y-aşadığım r-ahatsızlıkları anlatınca bana zeytin çekirdeklerini çıkarmayıp yutmamı söyledi,

ilk başta ş-aka yaptığını sandım ama onun çekirdeklerin hiç birini çıkarmayıp yuttuğunu görünce i-nandım. Bende kahvaltıya başlayıp çekirdekleri yutmaya başladım. Çok tuhaftır senelerdir sabah kahvaltılarını çay içerek geçiştirdiğim halde boğazıma kadar y-anmalar sezmeme karşın o gün midemde yanma olmadı kahvaltıdan takribî yarım saat kadar s-onra midemden saf zeytinyağı kokusu geldiğini hissettim..

Arkadaşıma midede çekirdeğin erimeyeceğini zaten r-ahatsız olduğumu söylediğimde bana mide özsuyunun zeytin çekirdeğini çok kısa bir zamanda ufalayarak saf zeytinyağına ve şifalı yağlara erişildiğini geriye kalan posanın ise bağırsakları onararak gevşettiğini dolayısı ile kabızlığın ve hemeroidinde tedavi ettiğini ve damar sertliğinden hazımsızlığa kadar bir çok h-astalığa şifa olduğunu söyledi.

İlk evvel tam bunların hayal olduğunu düşünmeme rağmen bu husus da kararlıydım ve şifa bulmak için dayandığım z-orlukları hatırlayınca, bunun çok daha basit olduğunu düşünerek çekirdekleri yutmaya devama ettim … ilk 15 günde midemdeki yanmalar ve gastritin yumuşadığını ve yok olduğunu, hemeroidimin verdiği ızdırapların s-on bulduğunu gördüm. Her geçen gün onlarca zeytin çekirdeğini yutarak sıhhatime biraz daha kavuştum. Bu arada operasyonumu iptal ettim ve hali hazırda bu olağanüstü ve hiç bir yan tesiri olmayan ilacı yutmaya devam ediyorum. 3 aylık bir zamanın sonunda cildimdeki matlığın yerini bir parlaklık ve tam ı-zdıraplarımın yerini bir mutluluk aldı.

Takribî 6 yıldan beri çevremde bu h-astalıklardan muzdarip olan onlarca şahsa nasihat ettim ve hiç firesiz hepside şifa buldu, i-nanın benim 5 ve 11 yaşlarında iki oğlum var onlar dahi yutarlar yedikleri zeytinlerin çekirdeğini. Arkadaşlar ebedi şifa kaynağı bir ilaçtır bu… Hiç bir yan tesiri yok ben senelerdir taştan sert şeyleri dahi eritiyorum ve hiç bir kasvetim kalmadı i-nanın migren sızılarında dahi harikulade neticeler veriyor. Yapmanız gereken şey yediğiniz tüm zeytinlerin çekirdeklerini yutmak sayı hududu yoktur.

Yalnız zeytini çiğneyip çekirdeğini yutun çünkü zeytini olduğu gibi yutarsanız mide zeytinin dışındaki ince çeperi eritemiyor ve olduğu gibi dışarı atmaya çalışıyor.” Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni dinlenen bir şey olmasına karşın daha öncekilerin bir haylisinin yaptığı bir uygulamadır. Başka bir deyişle pozitif tesir ve tesirleri yıllardır hatta yüzyıllardır bilinmektedir. 1985′li senelerde başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Takribî 25 yıl süren s-onuçta karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu sonuçlara bin birey değil belki yüz binlerce insan tarafından denenmiş demek daha doğrudur:

Midesinde y-anma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra hafiflediğini i-fade etmiştir. Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu r-ahatsızlıklarının bittiğini i-fade etmişlerdir. Zeytin çekirdeği yutan şahıslarda hemoroid p-roblemiyle karşılaşılmamış, hatta hemoroidi olup ta yutanlar iyileştiklerini i-fade etmişlerdir. Zeytin çekirdeğini yıllardır yuttuğunu bildiğimiz insanlarda k*nser vakasına seyrek r-astlanılmıştır. S-on günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden bile birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp da yukarıda ki olumlu gelişmeleri gördüğünü söyleyen onlarca insan vardır.

Zeytinyağını öbürlerinden değişik kılan bu madde veya maddeler en y-oğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Rastgele bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde p-ıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse mevzu olan maddelerin konsantrasyonu %80′lere varan arttırdığı bilinmektedir. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu y-ararı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir. İnsan bedenine y-ararlarını özetlersek; Ülser gastrit gibi mide problemlerini tamamladığı; Bağırsak ve sindirim yollarını tertip ettiği; Hemoroit ve prostatı yasakladığı; İç uzuvlarda oluşabilecek k*nserojen hücre t-ehlikesini binde birlere indirgediği.ÖNEMLİ ANEKDOT: Zeytin çekirdeklerinin öğütülmesine gereksinim yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git