Saç kabartma yöntemleri

Saç kabartma yöntemleri
10 Kasım 2010 tarihinde eklendi, 840 kez okundu.

Çoğu bayan ve baylar saçlarını kabartmak ister. Bizde bu isteklerini yani nasıl saç kabartabileceklerini anlatacağınız. Genellikle saç kabartma yöntemi gençler tarafından tercih edilsede artık orta yaşlardaki insanlarda saç kabartma yöntemini kullanmaktadır. Fakat saç kabartma işlemini uygulayabilmek için bir takım malzemelere ihtiyacınız vardır. Saç kabartma işleminde en önemli malzeme spreydir. Sprey ne kadar kaliteli olursa saçınız açısından yararlı ve kabartma etkisi daha iyi olur.

Bayanlar eğer saçlarının arka bölgesini kabartmak istiyorlarsa, saçlarının arkasını ilk öncelikle krepe tarağı ile saçınızı istediğiniz şekle soktuktan sonra saçınız kalkıkken saç spreyini saçınıza sıkarak sertleşmesini sağlayarak saçınızı kabartabilirsiniz. Yanlız spreyi kullanırken fazla sıkmayın ve saç diplerinize sıkmamaya özen gösterin. Eğer spreyi fazla sıkarsanız saçınızda spreyin etkisi ile beyazlıklar meydana gelebilir.

Erkekler ise saçlarını kabartmaları için ilk öncelikle saçlarını yıkamaları gerekmektedir. Saçlarını yıkayıp kuruladıktan sonra fön makinası yardımını kullanarak saçını istediği bir şekle sokmaları gerekmektedir. Saçlarını istedikleri şekle soktuktan sonra saç spreyini saçlarına fazla yaklaştırmadan yeticeği kadar saçlarına sıkmaları gerekmektedir.

Saçları gürleştirmek için formül;

İlk öncelikle bir ıhlamur aldıktan sonra ıhlamuru 20 dakika boyunca suda demlemelisiniz. Demlenme tamamlandıktan sonra ıhlamuru bir süzgeç yardımı ile süzün daha sonra süzülen ıhlamurun içerisine bir tutam kına koyarak bir şampuan kıvamına gelene kadar karıştırın.Yukarıdaki kıvamı hazırladıktan sonra saçlarınızı sık sık yıkayarak bir tarak yardımı ile taramalısınız.

Ayrıca saçlar ile ilgili herhangi bir sorunuz var ise aşağıdaki yorum kısmından sorunuzu yazarak sorularınızın cevaplarına en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

2.716 views

Etiketler:

Saç kabartma yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hakan dedi ki:

    ya ben saçları tel tel yapmak istiyorum nasıl yapabilirim bi yöntemi varmı

Sayfa başına git