Sahte Parfüm Zararlı mı?

Sahte Parfüm Zararlı mı?
30 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 482 kez okundu.

Sahte parfümler ne yazık ki birçok yerde satışa sunulmaktadır. Sokak aralarında, bazı bujiteri dükkanlarında ve sokak satıcılarında sahte parfümlere rast gelmek mümkün olmaktadır.

Özellikle de yaz aylarında artan parfüm ihtiyacı çoğu zaman insanların sahte parfüme yönelmesine neden oluyor. Oysa sahte parfüm hem kendinize hem de hediye etmek istediğiniz, sevenlerinize zarar verecektir.

Sahte parfümler uzmanların araştırması sonucu içerisinde insan vücuduna ve özellikle de cildine zarar verecek kimyasalların bulunduğunu açıkladılar. İçerisinde bulunan benzoin maddesi fareler üzerinde denendiğinde farelerde dalak genişlemesine, karaciğer büyümesine yol açmıştır.

Bu parfümler o kadar ucuz ki ve kokusu da hoş gelince direk bu parfümlere yöneliyoruz. Oysa ucuz diye aldığını parfümler insan sağlığını hiçe ayacak kadar olmamalıdır. İşte ucuz parfümlerin vücuda yaptığı zararlar Cilt kanseri Cilt hastalıkları Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı Solunum yolu rahatsızlığı

Görüldüğü gibi ucuz aldık diyerek sağlığını tehdit etmeyiniz. Bu konuda uzman parfümerilerden alışveriş yapınız. Parfüm aldıktan sonra da cilt yerine kıyafetlerinizde kullanmak daha uygun olacaktır.

60 views

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git