Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Trafik K-azasında Bacağı Kırılan Sahibini 40 Saat Boyunca Çakallardan Koruyan Köpek Yılın En Sadık Köpeği Seçildi

Trafik K-azasında Bacağı Kırılan Sahibini 40 Saat Boyunca Çakallardan Koruyan Köpek Yılın En Sadık Köpeği Seçildi

Köpekler, insanların en iyi ve en sadık dostlarıdır. Geçmişten bugüne köpeklerin, sahipleri için ne gibi fedakarlıklar yaptığına dair h-aberler paylaştık. Yine de yaptıklarıyla bizleri ş-aşırtmaya devam ediyorlar. Sako ismindeki bir kral çoban köpeği, t-rafik k-azasında a-ğır y-aralanan bir gencin h-ayatını k-urtararak kahraman ilan edildi.

Aktarılanlara göre olay Kanada’nın Britanya Kolumbiyası ismindeki bölgesinin dağlık bir alanında meydana gelmiş. Joseph Phillips-Garcia ve iki arkadaşı balık tutmak için buraya gelmiş. Yanlarında Sako ismindeki köpek de varmış.

Eve dönerken Joseph’in kullandığı ve içinde Sako ile iki arkadaşının daha olduğu araç k-azaya karıştı. Araçtaki iki çocuk m-aalesef h-ayatını k-aybetti. Sadece Joseph ve Sako h-ayattaydı. Joseph’in de bacağı k-ırıldı. Adım bile atamıyordu. Dağlık alanda bacağı k-ırık bir şekilde h-ayatta k-alması imkansızdı. Dahası etrafta v-ahşi hayvanlar geziyordu.


K-a-nın kokusunu alan çakallar etrafta dolaşmaya başladı. Onları kaçıran ve Joseph’i koruyan ise Sako oldu. İki gün boyunca sahibinin yanından ayrılmadı. Joseph’in yanında uyuyup vücut sıcaklığının düşmemesini sağlayan Sako aynı zamanda sahibini kıyafetinden sürükleyerek yakındaki dereden su içmesini de sağladı. 40 saatin ardından Joseph ve Sako’ya ulaşıldı. Joseph derhal h-astaneye kaldırıldı.

Hayvan maması üreten firma Purina, Sako’yu yılın en sadık hayvanı ilan etti. Sako, ödülü alan 47. köpek oldu. Köpeklerin, insanların en iyi ve en sadık arkadaşları olduğuna i-nanıyorsanız beğenin ve paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ