Üçüzlerin Sadece Birbirleriyle Konuştuğunu Fark Eden Öğretmen, Sebebini Öğrendiğinde Ş-ok Oldu

Üçüzlerin Sadece Birbirleriyle Konuştuğunu Fark Eden Öğretmen, Sebebini Öğrendiğinde Ş-ok Oldu
15 Mart 2019 tarihinde eklendi, 364 kez okundu.

Bazı şeyler ve olaylar dışarıdan bakıldığı gibi değildir. Hiç bir şeyin gerçek sebebini öğrenmeden insanları asla ya-rgılamamalı. Bu o-layda y-aşananlar gerçekten tam bir d-ram diyebiliriz. Haley, Kassidy ve Sierra ismindeki üçüz kardeşler Valley Lisesi’ne ilk geldiklerinde okulu fazla önemsemiyorlar gibi görünüyorlardı. Üçüzler, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine karşı sürekli kendilerini s-avunur halde göründüler.

Sadece birbirleriyle konuşup çoğu zaman okula gelmediler ve notları da düşmeye başladı. Okul yönetimi üçüzleri okuldan atmak yerine farklı bir yöntem denedi. Üçüzleri GEAR UP programına kaydetti. GEARP UP programı eğitim bakanlığı tarafından finanse edilen, düşük gelirli öğrencileri okul h-ayatına adapte etmek ve notlarını arttırmak için kurulmuş bir program. Üçüzler GEAR UP programındaki kişilerle daha g-üvende hissettikçe notları da artmaya başladı. S-onunda neden böyle davrandıkları da ortaya çıktı. Kimse üçüzlerin neden böyle davrandığını, gerçekler ortaya çıkana dek anlayamamıştı.

Üçüzler henüz üç yaşındayken anneleri v-efat etmişti. Babaları da üçüzler 6. sınıfa giderken c*zaevine gönderilmişti. Haley, Kassidy ve Sierra ondan s-onra anneanneleriyle y-aşamaya başladı.

Anneanne, okul sistemine g-üvenmediğinden kızları 8 yaşına dek okula başlatmadı. Babaları c*zaevinden salındığında yeniden babalarıyla y-aşamaya başladılar. Babanın çeşitli nedenlerden ötürü eve haftada bir geldiği oluyordu. S-on olarak üçüzlerin velayeti babalarının elinden alındı. Bunun nedeni de eve gerçekleştirilen s*lahlı s-aldırıydı.

Üçüzler yeniden anneannesi ve dedesiyle y-aşamaya başladı. Ancak onlar da torunlarıyla hiç ilgilenmiyordu. H-ayatlarının belli bir dönemini aç kalarak ve üstlerine düzgün kıyafetler giyemeyerek geçirdiler. GEAR UP öğretmenlerinin yardımıyla kızlar h-ayatlarında yeni bir sayfa açtılar. Her şey iyiye gitmeye başladı. Sıkı çalışarak önce liseye girdiler sonra da mezun oldular. Not ortalamalarını da oldukça yükselttiler.

Bir yandan da yarı zamanlı çalışarak kendi kendilerine geçinmeye başladılar. Hepsi bununla da bitmedi. Fox5 Surprise Squad ismindeki televizyon programı ekibi, üçüzlere mezuniyette sürpriz yaptı. Ekip, mezuniyet için oradaydı. Üçüzler, diplomalarını aldıktan sonra ekibin hazırladığı sürprizle karşılaştı. Bütün okul onları izledi. Ebeveynleri olmamaları, a-çlık, y-oksulluk ve e-vsizliğe rağmen üçüzler mezun olmayı başardılar. Üçüzlerle aynı yaştaki kişilerin onlardan ders almaları gerek. Haley, Kassidy ve Sierra’nın herkese ilham veren hayat hikâyesini paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git