Vücudunuzda Z-ehir Varsa Bundan Başkası Temizleyemez

Vücudunuzda Z-ehir Varsa Bundan Başkası Temizleyemez
11 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 1.408 kez okundu.

Aslında neredeyse hepimizin evinde mutlaka bulunur, vücudunuzda ne kadar t-oksin varsa hepsini s-öküp atabilen tek besin Mevsimsel h-astalıkların kapımızı çaldığı bugünlerde bolca tüketmemiz gerek bir besin olan tahinden ve tahinin faydalarından bahsetmek istiyoruz…


Tahin E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını e-ngeller. Y-araların iyileşmesini hızlandırır.

K*nsere karşı koruyucudur. Damar sertliğini ve tıkanmalarını e-ngeller. İdrar sö-ktürücüdür.

Cildi güzelleştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz sağlığı için h-ayati önem taşır.


Vücuda alınan a-ğır metaller, z-ehirli bileşikler, r-adyasyon ve bazı ilaçların yarattığı t-oksinlere karşı koruma sağlar. Yaşlanmaya bağlı hafıza k-ayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

E vitamini çok güçlü bir a-ntioksidandır. Vücuda enerji verir.

İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar p-rotein vardır.


Kendine has özel bir kokusu olan tahin, suyla temas etmedikçe uzun zaman b-ozulmadan saklanabilir.

Safra taşlarının düşürülmesinde, nefes darlığı ve bronşite faydalı olduğu bilinmektedir.

Anne sütünü arıtıcı özelliği bulunmaktadır. Çocukların beyin ve zeka gelişiminde etkilidir. Kemik gelişiminde, yapısında bulunan bazı m-addeler nedeniyle oldukça faydalıdır.


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR Tek başına tadı hoş gelmese de, pekmezle karıştırmak suretiyle hem daha faydalı olur, hem lezzetli.Pekmezle karıştırılarak tüketildiğinde sadece enerji vermekle kalmaz, hem k-an yapar, hem kış aylarında üşümeyi e-ngeller.

Soğuk havada vücut direncini artırmak için protein, vitamin, mineral ve a-ntioksidanlar açısından zengin tahini bol tüketmekte fayda var. Tahini sade olarak tüketirseniz mide r-ahatsızlıklarına s-on derece faydalıdır. Tahin kolesterol içermez. Ayrıca besinlerin midemizde uzun süre kalmasına yardımcı olarak acıkmayı geciktirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git