Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Vücudunuzun U-mutsuzca Daha D Vitamini İhtiyacı Olduğunu Gösteren İşaretler

Vücudunuzun U-mutsuzca Daha D Vitamini İhtiyacı Olduğunu Gösteren İşaretler

D vitamini, vücudumuzun sistemlerini bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için kemiklerimize kalsiyum k-aynağı sağlayarak büyük ölçüde e-tkileyen yağda çözünen bir vitamindir .

Normalde bu vitamini gıdalardan, takviyelerden ve güneş ışınlarından alırız, ama bir şeyler ters gittiğinde ve D vitamini eksikliği ile karşılaştığımızda, vücut sistemlerimiz bozulabilir. Kafa terlemesi : D vitamini düzeyinizin düşük olduğunu gösteren çeşitli belirtiler vardır. Bilimsel literatür , yeni doğanda aşırı terlemeyi, bu vitamin eksikliğinin erken belirtilerinden biri olarak tanımlamaktadır . Erişkinlerde D vitamini eksikliğinin en belirgin belirtilerinden biri, vücudun geri kalanına göre aşırı baş terlemesidir .

Eğer başınız çok terlerse, bu vücudunuzdaki D vitamini eksikliği ile ilişkili olabilir ve doktorunuza danışmanız gerekebilir. Kemik a-ğrısı : D vitamini eksikliği vücudun kemik dokusuna kalsiyum koyma yeteneğini bozabilir , bu da osteomalazi veya kemiklerin zayıflamasına yol açabilir.

Bir D vitamini eksikliği, özellikle tibial kemik a-ğrısı ve hassasiyet ile çeşitli kas iskelet a-ğrıları ile ilişkili olabilir . Kemik a-ğrısı, kemik kırıkları ve osteoporoz gibi ilgili h-astalıkları önlemek için gerekli miktarda D vitamini alınması günlük olarak sağlanmalıdır . Kas a-ğrısı : D vitamini sadece kemiklerimizi değil, kaslarımızı da etkiler. Bu vitaminin eksikliği olabilir neden ş-iddetli kas a-ğrısı, halsizlik, azalmış kas kitlesi ve yoksul kas kurtarma yoğun fiziksel aktivite s-onrası. Düşük D vitamini seviyeleri de, fibromiyaljinin ana semptomlarından biri olan, vücutta k-ronik yaygın a-ğrıya neden olabilir .

Zayıf bir bağışıklık sistemi : D vitamini bağışıklık sistemimizi desteklemede büyük rol oynar. Bilinmeyen bir şekilde, d-oktorlar a-ntibiyotiklerin keşfedilmesinden çok önce bu vitamini e-nfeksiyonları tedavi etmek için kullanmaya başladılar . Örneğin, tüberküloz h-astaları, d-oktorların düşündükleri gibi, doğrudan e-nfeksiyonu ö-*l-düren güneş ışığına m-aruz kaldıkları yerlere gönderilmiştir. Bu nedenle, sık viral e-nfeksiyonlardan muzdaripseniz, düşük D vitamini seviyeleri nedeni olabilir . Yorgunluk ve halsizlik :Sık sık yorgunluk ve yorgunluğu y-oğun bir y-aşam tarzına ya da uyku eksikliğine bağlıyoruz. Bununla birlikte, vücutta D vitamini eksikliğinin de söz konusu olabileceği ortaya çıkıyor.

D vitamini desteğinin y-orgunluğu olan h-astalarda etkisini gözlemleyen bir çalışma , D vitamini düzeylerinin normalleşmesinden s-onra y-orgunluk belirtilerinin önemli ölçüde azaldığını göstermiştir . Yavaş yara iyileşmesi :Bir çalışma , D vitamini desteğinin 12 haftasının diyabetik ayak ülserleri olan ha-stalarda y-araların belirgin bir şekilde azalmasına neden olduğunu göstermiştir. Bilim adamları , D vitamininin araştırma altındaki hastalarda k-a-n glikoz ve kolesterol seviyelerini stabilize etmede olumlu bir e-tkiye sahip olduğuna i-nanmaktadır . Y-aralarınız yavaşça iyileşirse (özellikle de diyabetiniz varsa), vücudunuzdaki bu vitamin seviyesine d-ikkat edin.

Saç dökülmesi : Saç dökülmesini t-etikleyebilecek birçok faktör vardır ve D vitamini e-ksikliği bunlardan biridir. Bu vitaminin eksikliği olabilir kurşun saç ve saç k-aybını incelme, bir engelli saç bisiklet sürecine. Vitamin D, saçın çıktığı noktada saç büyüme sürecinde ayrılmaz bir rol oynar ve saç dökülmesini amaçlayan bir takviye olarak kullanılabilir . A-nksiyete ve d-epresyon : D vitamini, beynimiz de dahil olmak üzere vücudumuzun birçok parçasını etkileyen eşsiz bir vitamindir. Vitamin besinle tüketildikten ya da cildimizde sentezlendikten s-onra, beyin fonksiyonunu etkileyen dopamin ve serotonin gibi nörotransmiterleri salgılar .

Bilim adamlarına göre , D vitamini e-ksikliği, k-aygıya, d-epresyona ve şi-zofreni dahil olmak üzere akıl h-astalıkları ile ilişkili olabilir. D vitamini eksikliği belirtilerinden herhangi birine sahipseniz , vücudunuzdaki bu vitamin düzeyini değerlendirecek ve gerekli vitamin D dozunu yazacak olan d-oktorunuzu ziyaret edin . Bu belirtilerden herhangi birini hiç y-aşadınız mı? D vitamini düzeyini biliyor musun?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ