Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Yardımlaşmanın getirdiği mutluluğu ancak yaşayan bilir.

Yardımlaşmanın getirdiği mutluluğu ancak yaşayan bilir.

Bugün yaşadığım bir olaydır diye başlayan hikayenin gerçek olduğu söyleniyor sosyal medyada.

Bir kadın kızını okuldan alıyor ve parka oynatmaya götürüyor. Orada gördüğü bir kız ile arkadaş oluyorlar. Ve kadın şöyle anlatıyor.

Kızımla okul çıkışı parka gitti bir çocuk ile arkadaş oldu oynamaya başladılar sonra kız tutturdu evime gidelim Zeynep bebeğimi görün diye, Ecrin isimli bu kızın ısrarlarına dayanamadık ve evine gittik. İnanılması güç bir durumdaydılar, evde doğru dürüst oturacak koltuk bile yok, fakirliğin ötesinde bir şey.

Babası inşaat amelesi annesi ise rahatsız. Kızım çok üzüldü, paramız var mı diye sordu arkadaşıma koltuk alalım dedi.

Tamam dedim ve birlikte bir mobilya mağazasına gittik ve ne eksikleri aldık ama hesap çok yüklü geldi, 12 bin lira hesabı ödeyemeyeceğim için taksit yaptırdık.

Sonra eve geldik ve eşimle durumu konuştum, hem o gariplere yardım etmiştik hem de kızım çok mutlu olmuş ve bir hayat dersi almıştı. Ailece konuştuk ve neyse bu yaz tatile gidemeyeceğiz dedik. Asıl olay ise sonra oluyor…

Yardım ettiğim ailenin amelelik yapan babası inşaatında çalıştığı patronuna durumu anlatıyor ve patronu beni arıyor, hocam bir hafta bizim şirkette personele eğitim verin, ücret olarak da 30 bin lira ödeyelim. Bu teklife şok olmuştum ve kabul ettim.

Sonuç ise, siz yeter ki gönülden iyilik yapmaya niyetli olun, gücünüz yettiği kadar fakat iyi ve güzel niyetle yapın iyiliğinizi. Allah size nereden hayırlı bir kapı açacak bilemezsiniz, yeter ki yüreğiniz temiz olsun.

Sosyal medyada binlerce defa paylaşılan bu hikayeyi çok beğendiğimiz için sizlerle paylaşıyoruz, gerçek mi değil mi doğrusunu Allah bilir, ibret almak isteyenler için gerçekten güzel bir hikaye.

Fakat olayı anlatanın kim olduğunu bulamadık, bu hikaye doğru olmasa bile buna benzer öyle çok olay yaşanıyor ki çevremizde saymakla bitmez.

Allah gönlünüze göre versin, bu güzel hikayeyi sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ