Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Baklavacı Kardeşler İlk Duruşmada Tahliye Edildi

Baklavacı Kardeşler İlk Duruşmada Tahliye Edildi

Pendik’te hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca s*aldıran tutuklu sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel kardeşler, çıktıkları ilk duruşmada tahliye edildi. 20’şer yıl hapis istemiyle ya*rgılanan kardeşler, pişman ve üzgün olduklarını söyledi.ü

Pendik’te Bir Araca S*aldıran Baklavacı Kardeşler İlk Duruşmada Tahliye Edildiİstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel ile müştekiler Ayfer Bahçıvan, eşi Yunus Emre Bahçıvan ile tarafların avukatları katıldı.

Ç*arpışma üzerine araçlarından indiklerini söyleyen Hasan Sel, müştekinin annesine yönelik küfür etmesi üzerine si*nirlendiğini öne sürerek, “Annemle ilgili s*özler de sarf edilince şeker hastası olduğum için kendimi kaybettim si*nirlendim. Yapmamam gerekiyordu. Pişmanım. Yaptığım doğru değil ama müşteki taraf bana aynasını gösterince bende aynasına vur*dum, k*ırdım.” dedi.

Hasan Sel, hakimin, “Niye emniyet şeridinden gidiyorsunuz?” şeklindeki sorusuna, “Annemin hastalığından dolayı emniyet şeridinden gitmek durumunda kaldık.” sözleriyle yanıtladı.

Aracı kendisinin kullandığını söyleyen diğer tutuklu sanık Hüseyin Sel ise savunmasında, Kastamonu’da yaşayan annesinin hastalığını duyunca abisi ile p*anik halinde yola çıktıklarını söyledi. Emniyet şeridinden ilerlerken iki aracın aynasının temas ettiğini, o*layın bu şekilde başladığını söyleyen Hüseyin Sel, müşteki Yunus Emre Bahçıvan’ın kendilerine k*üfür ettiğini savundu.

Yoluna devam ettiği sırada Yunus Emre Bahçıvan’ın kendilerine arkadan vu*rması üzerine durduklarını sa*vunan Hüseyin Sel, “D*urmak zorunda kaldık. Araçtan indik. Yunus Emre Bey’e de hanımefendiye de hiçbir kötü söz söylemedik. D*arba i*lişkin bir eylemimiz olmadı. Hanımefendinin bulunduğu tarafa geçmedik bile” dedi

1951 yılında kurulan bir firma olduklarını söyleyen Hüseyin Sel, “Bu o*lay yakışan bir o*lay değil. 1951 kuruluşlu bir firmayız. 2018 yılında 4 milyon 750 bin lira gelir v*ergisi ödedik. Şimdi i*flas noktasına geldik. Yanımızda 150 kişi çalışıyor. Böyle bir şekilde o*layın yaşanmasından dolayı hem burada müştekilerden hem de kamuoyundan özür diliyorum. Bu o*lay bize yakışmadı. Müşteki tarafın ma*ddi hasarı neyse karşılamaya hazırız, manevi olarak gidermek açısından özür dilemekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Sosyal medyadaki l*inç girişiminden çocuklarımız inanılmaz d*erecede etkilendi. Ben hala o*layın bu şekilde nasıl geldiğine inanmıyorum. Biz e*depli, te*rbiyeli insanlarız. Şu anda mağdur duruma geldik. Bize verilen en büyük ceza sosyal medyada yapılan l*inç o*ldu” dedi.

Emniyet şeridinden ilerleyen sanıkların araçlarına çok yaklaşması ile iki aracın aynasının ça*rpıştığını, sanıkların aniden araçlarını eşinin aracının önünde durdurması ile sanıkların araçlarından inerek araçlarının bulunduğu yere geldiğini anlatan Ayfer Bahçıvan, “Eşim c*amı araladı, hamile olduğumu söyledi. Öncesinden düşük ya*ptığım için çok di*kkatliydik. Cama v*urdular. Ben camın kı*rılacağını ve bize kö*tülük yapacaklarını düşündüm. Ben sanıkların iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sanıklardan ş*ikayetçiyim, Allah katında da hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum. Doğmamış çocuğumun hakkını da helal etmiyorum. Ben 31 yaşındayım. Nasıl bu kadar vicdansız olabilir diye düşünüyorum. Ben yaşadığım şeye hala anlam veremiyorum. Halen trafiğe çıktığımda emniyet şeridinden veya sağdan bir araç geldiğinde hala te*dirgin oluyorum. Trafikte yaşadığımız bu o*lay bende çok büyük bir k*orkuya yol açtı.” dedi.

Sanıkların emniyet şeridinde ilerlediğini, ileride p*olis görünce ceza yememek için aniden önlerine k*ırdığını, bu sırada aynalarının ç*arpıştığını, o*layın da bu şekilde başladığını söyleyen müşteki Yunus Emre Bahçıvan, “Benim yol vermeme sebebim eşim h*amile olduğu için a*ni duruş hareketi yapmamamdır. Bu nedenle kesintisiz bir şekilde yola devam ettim. Bizden kibarca yol istense, sinyal verilse belki yol v*erirdim. Ama sanık tarafın bulunduğu araç p*olisi gördüğü için muhtemelen ceza yememek adına ansızın bizim şeride geldi” dedi.

Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tahliye edilmesi ardından Ayfer Bahçıvan gözyaşlarına hakim olamadı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ