Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

Engelleri Kaldıran ve Hayırlı Kapılar Açan Etkili Dua

Engelleri Kaldıran ve Hayırlı Kapılar Açan Etkili Dua

Hayatımız boyunca önümüze çıkan engelleri aşmaya çalışırız. Bu engelleri aşarken, Allah’adua etmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü sıkıntıları bitirip size hayırlı kapılar, yeni güzel yollar açacak olan rabbimizdir. Engelleri kaldıran ve hayırlı kapılar açan bu duayı her gün okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Göreceksiniz ki, en yakın zamanda bu etkili duanın faydasını göreceksiniz. Bu duayı okumadan önce abdestli olmaya özen gösteriniz. Duayı kalbinizle, inanarak okuyunuz. İşte duamız :

Duanın Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya müfettihu Fettih.Ya müferric.Ya Müsebbibu sebbib.Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah,Ya Aliym iyyakena’büdü ve iyyake nesteıyn.”

Türkçe Anlamı:

“Ey açıcı Rabbim!
önümdeki engelleri kaldır.Ey darlıkları gideren HALIKIM! Darlıkları gider.Ey sebebleri yaratan RABBİM! Bir sebeb yarat.Ey kolaylıkları meydana getiren! Önümü aç çünkü darlıkları gidermek sendendir.Ey rızık kapılarının açıcısı her şeyi bilen Rabbim! Ancak sana ibadet eder,ancak senden yardım isterim.” Amin

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Bütün Her Şeyden Kötülüklerden Kurtuluş Duası (Çok Etkili Dua)
Kurtuluş duası: Yaşadığınız bir sıkıntıya maruz kaldıysanız ve ya işlerinizin yolunda girmesini istiyorsanız bu duayı okumalısınız. En etkili dualardan bir tanesi olan Kurtuluş Duasını herkes okuyabilmektedir. Bu duayı her yerde bulamayabilirsiniz. Bu duayı okumadan önce temiz bir abdest alınız ve daha sonra kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir yere giderek bu duayı okuyarak dua ediniz. Bu dua sizin bütün sıkıntılarınızı en yakın zamanda giderecek bir duadır. Allah’ın izniyle boğuştuğunuz sıkıntılardan kurtulacak ve hanenize helal rızık girecektir. Bereketli bir dua da olan bu kurtuluş duasını şiddetle tavsiye ediyoruz. İşteSıkıntılardan kurtaran Dua:

Duanın Okunuşu:

Bismillahirrâhmânirrahîm

İlâhî bi ehassı sıfâtike ve bi ‘izzi celâlike ve bi a’zami esmâike ve bi ‘ismeti enbiyâike ve bi nûri evliyâike ve bi demi şühedâike es’elüke ziyâdeten fi’l ‘ilm ve tevbeten kable’l mevt ve râhaten ‘inde’l mevt ve mağfireten ba’de’l mevt ve necâten mine’n-nâr ve duhûlen fi’l cenneh ve ‘âfiyeten fi’d-dünyâ ve’l âhirah bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…İlâhî bi hakkı Huseyn ve ahîhi ve ceddihî ve ebîhi ve ümmihî ve benîhi hallısnî mimmâ ene fîh bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…”

Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

Allâhım! En özel sıfatın hakkı için, celâlinin yüceliği hakkı için, en büyük ismin (ism-i a’zam) hakkı için, peygamberlerinin ma’sûmiyeti hakkı için, velîlerinin nûru hakkı için, şehîdlerinin kanı hakkı için, bilgimi arttırmanı, ölmeden evvel tövbe nasîb etmeni, kolaylıkla can verebilmeyi, öldükten sonra affına uğramayı, cehennemden kurtulmayı, cennete girebilmeyi, dünyâ ve âhiret rahatını, senden rahmetin hürmetine istiyorum…Ey merhametlilerin en merhametlisi! Allahım! Hüseyin, kardeşi, dedesi, babası, annesi ve çocukları hürmetine, beni içinde bulunduğum bu durumdan rahmetinle kurtar. Ey merhametlilerin en merhametlisi!”

Gerçekten çok etkili dua olan kurtuluş duasını okuduktan sonra yararını göreceksiniz. Bu duayı diğer arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza da tavsiye edebilirsiniz. Duamızı beğendiyseniz aşağıdaki linklerden paylaşmanızı istiyoruz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ