Haberi, Makalesi,Konuları, Güncel Haber, Güncel Blog

11 İsm-i Şeri-ften Oluşan İsm-i Azam Du-ası

11 İsm-i Şeri-ften Oluşan İsm-i Azam Du-ası

En Kuvvetli Dua, İsmi Azam Yapılacak En Kuvvetli Dualardan Bir Tanesidir.Büyük zatlar bu en az 11 en çok 111 kere okunacak bu esmaların hangileri olduğunu öğrenebilmek uğruna tüm imkanlarını feda etmişlerdir. En az 11 kere, en fazla da 111 kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hâsıl olacağı on bir ism-i şerif vardır ki bazı velîler bunları ehlinden öğrenip bizlere nakletmişlerdir.

Bu Ism-I Şerifler De Şunlardır: “Allâhü hüve melikün semîyun kâdirun kerîymün halîymün ledıyfûn alîymün muîînûn sâdikun”

İsmi Azamların bir kısmının anlamı ise;

Allah: İlâhlıkla vasıflanmış olan yani ibâdete lâyık olandır. El Melik: Bu isim Allah’ın her mülkün sahibi olduğuna işarettir. El Kerim: Kerim ismi, ulu, büyük ve ikramı bol olan demektir. El Aliyy: Allâh-u Teâla’nın kudretinin mahlûkatlardan üstün olduğu anlamına gelir. Es Sadık: Allah dediği ve vaat ettiği her şeyde sâdık olandır. İsmi Azamların Faziletleri:

Allâh-u Teâla ile güçlü bir bağ kurmak isteyen kişi Allâh-u Teâla için on bir gün oruç tutup bu süre boyunca kimseyle konuşmaz ve bu süre sonuna her namazın arkasından bu isimleri yüz on bir defa okursa, Allâh-u Teâla o kişiye sırlı kapılarını açar, mülk ve melekûtü tanıtır.

Dünyevi bir makam isteyen kişi 12 rekat hâcet namazı kıldıktan sonra samimi kalp ve düzgün niyetle bu ism-i şerifi 111 kere okursa murâdına nâil olur.

Bir hâcetin olup da onun yerine gelmesini isteyen kişi, bu ismi şerifi 111 kere okuyup murâdını Allâh-u Teâla’dan isterse şüphesiz Allâh-u Teâla o hâcetini giderir.

Bu ismi şerifi bir taş üzerine okuyup fırtınalı denize atılırsa denizin dalgaları sûkunete erişir ve böylece kimse boğulmaz.

Bu ismi şerifi 111 kere Arapça olarak yazıp üzerinde bulundurulursa hiçbir kötülük tesir etmez.Bu ismi şerifi düşmanlarının yanında okuyan kişi hasmına gâlip gelir ve ondan hayır görürBu ismi şerifi herhangi bir niyetle 11 kere okuyan kişi mutlaka o niyetine nâil olur.

Zorba bir sultandan korkup ona giderken bu ismi şerifi okuyan kişi şerrinden kurtulur.Her farz namazının ardında bu isimleri 11 kere okumaya devam eden kişiye Allâh-u Teâla dünya ve âhirette rızık verir, herkes onu sever,
Böylece ismi azam ile edilen dualar ile ettiğimiz dua en kuvvetli dua suretine bürünür ve Allah’ın izni ile kabulüne vesile olur.

Allah Rasulunun (S.A.V.);” Bu Kişi İsm-I Azam Ile Dua Etti” Buyurarak Işaret Ettiği Duaların Toplanmış Hali Şudur;
Bismillahirrahmanirrahim

Allahumme inni eseluke’l-hamdu la ilahe illa ente’l-mennanu ya hannanu ya mennanu ya bedia’s-semavati ve’l-erdı ya zel celali vel ikram.Ya Hayyu Ya Kayyum.

La ilahe illa ente subhaneke inni kuntu mine’z-zalimin. Allahumme inni eseluke bi enni eşhedu enneke entellahu la ilahe illa ente’l-ehadu’s-samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekunlehu kufuven ehad.

Elif Lam Mim Allahu la ilahe illa huve’l-hayyu’l-kayyum.ve ilahukum ilahun vahıdun la ilahe illa huve’r-rahmanur-rahim ya zel celali vel ikram ya erhame’r-rahimin.

Allahumme inni eseluke bi enneke entellahu la ilahe illa ente’l-vahidu’l-ehadu’l-ferdu’s-samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehu kufuven ehad.

La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh,lehu’l-mulku ve lehu’l-hamdu ve huve ala kulli şey’in gadir, la ilahe illallahu ve la havle ve la guvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azimi eseluke bismike’l-eazzu’l-ecellu’l-ekramu.

Rabbi rabbi rabbi ya rabbi ya rabbi ya rabbi, la ilahe illallahu vahdehu la şerike leh,lehu’l-mulku ve lehu’l-hamdu ve huve ala kulli şey’in gadir.
Elhamdulillahi subhanallahi ve’l-hamdulillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber ve la havle ve la guvvete illa billahi’l-aliyyil-azim.

İsm-I Azam Duası Okunduktan Sonra Şöyle Dua Edilir; İsm-i Azam duası okunduktan sonra şöyle dua edilir;

Allahumme ecib dağveti vegdi haceti bi rahmetike ya erhame’r-rahimin ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve eshabihi ecmeıne amin ya rabbe’l-alemin el’fatiha.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ